Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Za  nami początek nowego roku szkolnego 2017/2018.

 A przed nami?  Przed nami-  czas wytężonej pracy, wysiłku, ale miejmy nadzieję, także satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz otrzymywanych ocen. Zarówno uczniom jaki i pracownikom  życzymy zadowolenia z wykonywanej pracy.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego

W dniach 25-28 czerwca 2017 roku odbyła się wizyta studyjna w Belgii. Wyjazd na zaproszenie posłanki do Parlamentu Europejskiego profesor Danuty Hübner był miłą niespodzianką i nagrodą za cały rok ciężkiej pracy. Pierwszego dnia pobytu w stolicy Belgii mogliśmy zobaczyć od środka Parlament Europejski. Najpierw pani Danuta Hübner opowiedziała nam o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, następnie mogliśmy zobaczyć sale, gdzie odbywają się obrady Parlamentu Europejskiego, a wieczorem zjedliśmy uroczystą kolację w towarzystwie pani profesor.

Następnego dnia zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem najbardziej znane i najpiękniejsze zakątki Brukseli. Zobaczyliśmy między innymi katedrę św. Michała i Guduli, Łuk Triumfalny Cinquantenaire w Parku Pięćdziesięciolecia. Poznaliśmy również historię tego pięknego miasta. Dowiedzieliśmy się, ku naszemu zdziwieniu, że miało wiele wspólnego z Polakami. 

 

  

 

Czytaj więcej: Wakacyjny wyjazd do Brukseli

 

W dniu 22.06.2017 wychowankowie MOS NR 6 dzięki zaproszeniu Akademickiego Związku Sportowego Warszawa gościli w ośrodku sportów wodnych w Zegrzu Południowym. Podczas całodniowego pobytu w tym miejscu przy bardzo ładnej i upalnej pogodzie mogli rozegrać mecz w piłkę siatkową. Pod opieką sternika odbyli niemal godzinny rejs na żaglówce w Zalewie Zegrzyńskim podczas którego uczyli się w jaki sposób np. sterować łodzią i podnosić maszt oraz wiosłować. Wychowankowie pływali również na rowerkach wodnych i kajakach. W przerwie mieli przygotowany grill przez organizatorów. Z wyjazdu wszyscy wrócili mocno opaleni i zadowolenia w wakacyjnych już prawie nastrojach.

     

Czytaj więcej: Sport i rekreacja

 

Kolejny raz trójka naszych uczniów wzięła udział w czwartej edycji konkursu Spelling Bee, organizowanego przez MOS nr 7. Wszyscy nasi przedstawiciele dostali z sukcesem pokonali etap pierwszy konkursu (którym było literowanie po angielsku wylosowanych wyrazów) i dostali się do finału (dyktando).

Pierwsze miejsce zajęła Ewa Makiewicz, drugie – Sebastian Błażejewski, a trzecie – Damian Kucharczyk. Uczniów przygotowywała Pani Katarzyna Manowska-Cepak

 

  

Czytaj więcej: Spelling Bee – IV edycja

 

W dniach 9-10 czerwca dwóch naszych uczniów uczestniczyło w Ogólnopolskiej Pielgrzymce OHP na Jasną Górę.

W tym roku miała ona wymiar szczególny, ponieważ odbywała się w 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i 100. rocznicę objawień fatimskich. Doniosłość tych wydarzeń podkreślało hasło pielgrzymki „Z Maryją głosimy Dobrą Nowinę o Chrystusie”. Zgodnie z programem, pielgrzymka rozpoczęła się w Archikatedrze Częstochowskiej od nabożeństwa pokutnego i spowiedzi świętej. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Świętego Jana Pawła II, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty. Tradycją corocznego pielgrzymowania jest przejście Alejami Najświętszej Marii Panny na Jasną Górę, gdzie w Bazylice Jasnogórskiej odprawiona została uroczysta msza święta, koncelebrowana przez księdza prałata Jarosława Srokę. W jej trakcie delegacje młodzieży złożyły duchowe dary dla Maryi, pragnąc w ten sposób podkreślić swoją wiarę i oddanie dla Niej. Każdy przybywający na Jasną Górę dziękuje Jasnogórskiej Pani za opiekę podczas całorocznej pracy i prosił o łaski potrzebne w codziennym życiu.

  

Czytaj więcej: Pielgrzymowali do Częstochowy

   

   

   

   

   

   

   

 

   

Liczba odwiedzin  

0543418
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
921
1564
5300
13634
40465
13016
543418

Przewidywana dziś liczba odwiedzin
1152


Twój adres IP:54.159.64.172
   
© Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii nr 6 w Warszawie