Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

 

16 maja w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii odbył się II Międzyośrodkowy Konkurs Piosenki i Poezji Rosyjskiej.

Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży kultury rosyjskiej poprzez piosenkę i poezję. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie recytowali w języku rosyjskim wybrany przez siebie wiersz, w drugiej odbywała się prezentacja wokalno-instrumentalna wybranych piosenek.

Pomiędzy wykonaniami prowadzący ( w tej roli wystąpili: Marta Serafin, Dominik Komendowski ) zaprosili wszystkich gości i uczestników do obejrzenia krótkich prezentacji przygotowanych przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Do konkursu przystąpili przedstawiciele z trzech warszawskich ośrodków. Wszystkie wykonania były bardzo ciekawe, dlatego jurorzy długo debatowali, komu przyznać miejsce na podium. W skład jury wchodzili: Kierownik kursów języka rosyjskiego przy Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie Pan Aleksandr Dadonov, Pan Mikołaj Przybylski – magister filologii rosyjskiej, tłumacz literatury i znawca muzyki rosyjskiej oraz Pani Hubert Kosim – wychowawca w MOS Zielonka.

  

 

Patronat nad konkursem objęły dwie instytucje: Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. Obu instytucjom składamy serdeczne podziękowania za wsparcie zarówno finansowe jak i wszystkie nagrody rzeczowe ,które otrzymaliśmy.

 

A oto wyniki konkursu w części poetyckiej:

 

I miejsce – Mariusz Szeloch Gimnzajum nr 150

 

II miejsce – Oskar Nowicki MOS nr6

 

III miejsce – Michał Trojanow MOS nr6

 

 

 

Część wokalno-instrumentalna:

 

Nagroda specjalna – grupa wokalno-taneczna z MOS Zielonka

 

I miejsce – Kornelia Słoma MOS nr6

 

II miejsce- Marta Serafin MOS nr 6

 

III miejsce – Bartłomiej Marcinkowski  MOS Zielonka

 

Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała Katarzyna Manowska-Cepak – nauczyciel języka rosyjskiego.

 

{gallery}piosenkaros17{/gallery}

   

   

   

   

   

   

   

 

   

Liczba odwiedzin  

0734301
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
212
2003
4023
6353
18651
24908
734301

Przewidywana dziś liczba odwiedzin
648


Twój adres IP:54.163.53.153
   
© Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii nr 6 w Warszawie