Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Przed rozpoczęciem majowego weekendu zorganizowaliśmy szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Jesteśmy dumni z pierwszej w Europie Ustawy Rządowej, która była próbą ratowania Rzeczypospolitej przed rosyjską dominacją. Niosła ze sobą duże zmiany ustrojowe, dzięki którym Polska miała stać się silnym i nowoczesnym państwem. Niestety późniejsze wydarzenia (konfederacja targowicka i przegrana wojna w obronie konstytucji) sprawiły, że postanowienia konstytucji nie weszły w życie.

Przygotowane przez uczniów przedstawienie było próbą rekonstrukcji najważniejszych wydarzeń czasów stanisławowskich do 3 maja 1791 roku. Komentarzem do tego, co działo się na scenie były utwory zmarłego w tym roku poety, satyryka i piosenkarza Wojciecha Młynarskiego.

Dziękujemy za miłą uroczystość. Vivat Rzeczpospolita        !

{gallery}kontytucja17{/gallery}

Twój adres IP:54.163.53.153