Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

 

Przed rozpoczęciem majowego weekendu zorganizowaliśmy szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Jesteśmy dumni z pierwszej w Europie Ustawy Rządowej, która była próbą ratowania Rzeczypospolitej przed rosyjską dominacją. Niosła ze sobą duże zmiany ustrojowe, dzięki którym Polska miała stać się silnym i nowoczesnym państwem. Niestety późniejsze wydarzenia (konfederacja targowicka i przegrana wojna w obronie konstytucji) sprawiły, że postanowienia konstytucji nie weszły w życie. 

 

 

 

 

Przygotowane przez uczniów przedstawienie było próbą rekonstrukcji najważniejszych wydarzeń czasów stanisławowskich do 3 maja 1791 roku. Komentarzem do tego, co działo się na scenie były utwory zmarłego w tym roku poety, satyryka i piosenkarza Wojciecha Młynarskiego.

Dziękujemy za miłą uroczystość. Vivat Rzeczpospolita        ! 

 

{gallery}kontytucja17{/gallery}

   

   

   

   

   

   

   

 

   

Liczba odwiedzin  

0734323
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
234
2003
4045
6353
18673
24908
734323

Przewidywana dziś liczba odwiedzin
744


Twój adres IP:54.163.53.153
   
© Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii nr 6 w Warszawie