Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

24 maja w Zespole Szkół nr 27 w Warszawie, w atmosferze życzliwej rywalizacji,  odbyły się dwa konkursy wojewódzkie -  III edycja konkursu logicznego myślenia „Sudoku 2017”  oraz VII  Turniej Ortograficzny „Złote Pióro”, których organizatorem była Mazowiecka WK OHP oraz mokotowska jednostka 7 – 28 HP. Podobnie, jak przed rokiem, dyktando z języka polskiego pod okiem nauczycieli z ZS nr  27 wspieranych przez kadrę z HP 7-28 pisano równolegle w dwóch salach. W pierwszej swoich sił próbowali uczestnicy mazowieckich hufców, a w drugiej do konkursu przystąpili przedstawiciele kadry wychowawczej hufców. Jednocześnie w trzeciej sali pod opieką wychowawców z HP 7-28 rozwiązywano logiczne łamigłówki, czyli kwadraty sudoku. Łącznie w obu imprezach wzięło udział 51 uczestników i wychowawców.

 

 

Należy podkreślić, że poziom uczestników we wszystkich konkurencjach był bardzo wysoki i wyrównany. Ci, którzy w konkursach brali udział już kolejny raz, pozdrawiali się serdecznie, traktując rywalizację, jak świetną zabawę. Dzięki temu podejściu atmosfera była doprawdy wspaniała. Prestiż zwycięstwa ma swoją wagę, jednakże przede wszystkim czuło się radość z faktu samego uczestniczenia w grze. Skomplikowane i pełne pułapek zadania zmuszały startujących do sporego wysiłku intelektualnego, a mimo to humory dopisywały. Rangę imprezy podniosła obecność Dyrekcji Zespołu Szkół nr 27 oraz kierownika Zespołu ds. Kształcenia i Wychowania w Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendzie  OHP  – Beaty Sikorzak. Zwieńczeniem intelektualnych zmagań było uroczyste wręczenie nagród laureatom. W Turniej Ortograficznym „Złote Pióro 2017” zdobywcy miejsc od 1. do 3. odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe, tj. elektronikę użytkową. I tak pierwsze miejsce wśród młodzieży zdobyła Ewa Makiewicz - reprezentująca warszawski  HP 7- 6. Drugie miejsce wywalczył Kamil Podgórski z HP 7-11 w Płocku, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Zyśk z HP 7-26 w Pruszkowie. Wśród wychowawców przyznano jedynie dyplom dla zwyciężczyni, którą została Adrianna Teperek z HP 7-32 w Warszawie. Po części oficjalnej wszystkich zaproszono do wspólnego obiadu. Była to świetna okazja do podzielenia się wrażeniami i uwagami na temat zadań. Nie brakowało żartów i śmiechu. Tradycyjnie umawiano się też na spotkanie w przyszłorocznej edycji konkursów. Słyszących to organizatorów przepełniała duma i poczucie w pełni zasłużonej satysfakcji.

 

 

 

 

 

 

 

   

   

   

   

   

   

   

 

   

Liczba odwiedzin  

0649943
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
813
1539
3088
5215
22242
46491
649943

Przewidywana dziś liczba odwiedzin
864


Twój adres IP:54.224.18.114
   
© Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii nr 6 w Warszawie