Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Korzystając z pięknej pogody i uprzejmości OHP, wyszliśmy na spacer po Trakcie Królewskim. Oprowadzał nas pan przewodnik, który naszą podróż rozpoczął od Placu Zamkowego, gdzie od wielu lat spogląda na Warszawiaków Zygmunt III Waza. Podążaliśmy dalej poznając ciekawą historię Zamku Królewskiego, rzeźb na kościele św. Anny, obrazów Canaletta. Zatrzymaliśmy się przy pomniku Mickiewicza i okazało się, że podczas jego odsłonięcia, pod koniec XIX wieku, rosyjscy zaborcy zabronili komukolwiek wygłosić okolicznościowego przemówienia. Idąc dalej, nagle znaleźliśmy się w ogrodach klasztoru sióstr Wizytek. Tam jest pięknie! Pięknie i dumnie było także przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie obserwowaliśmy zmianę warty. 

 

Na samym końcu podróży znaleźliśmy się w Łazienkach Królewskich, gdzie podziwialiśmy wybudowane za króla Stasia pałace. Piękna jest nasza Warszawa… nie tylko na obrazach Canaletta! 

 

   

   

   

   

   

   

   

 

   

Liczba odwiedzin  

0543411
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
914
1564
5293
13634
40458
13016
543411

Przewidywana dziś liczba odwiedzin
1152


Twój adres IP:54.159.64.172
   
© Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii nr 6 w Warszawie