Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

 

Korzystając z pięknej pogody i uprzejmości OHP, wyszliśmy na spacer po Trakcie Królewskim. Oprowadzał nas pan przewodnik, który naszą podróż rozpoczął od Placu Zamkowego, gdzie od wielu lat spogląda na Warszawiaków Zygmunt III Waza. Podążaliśmy dalej poznając ciekawą historię Zamku Królewskiego, rzeźb na kościele św. Anny, obrazów Canaletta. Zatrzymaliśmy się przy pomniku Mickiewicza i okazało się, że podczas jego odsłonięcia, pod koniec XIX wieku, rosyjscy zaborcy zabronili komukolwiek wygłosić okolicznościowego przemówienia. Idąc dalej, nagle znaleźliśmy się w ogrodach klasztoru sióstr Wizytek. Tam jest pięknie! Pięknie i dumnie było także przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie obserwowaliśmy zmianę warty. 

 

Na samym końcu podróży znaleźliśmy się w Łazienkach Królewskich, gdzie podziwialiśmy wybudowane za króla Stasia pałace. Piękna jest nasza Warszawa… nie tylko na obrazach Canaletta! 

 

{gallery}trakt17{/gallery}

   

   

   

   

   

   

   

 

   

Liczba odwiedzin  

0734355
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
266
2003
4077
6353
18705
24908
734355

Przewidywana dziś liczba odwiedzin
792


Twój adres IP:54.163.53.153
   
© Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii nr 6 w Warszawie