Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

 

Do udziału w I Wojewódzkim Konkursie GRAFFITI-WIZUALIZACJE zaprosiliśmy młodzież gimnazjów warszawskich oraz młodzieżowe ośrodki socjoterapii i wychowawcze z województwa mazowieckiego. W rezultacie udział wzięło 7 placówek.

„Skrzydła wyobraźni drogą do marzeń” to hasło przewodnie konkursu, które wyznaczało uczestnikom kierunek wypowiedzi plastycznej w formie projektu graffiti.

 Do drugiej, finałowej części zakwalifikowało się 5 ośrodków. Finaliści prezentowali wysoki poziom w wielu aspektach. Przedstawili umiejętności plastyczne, techniczne podczas warsztatu, który przygotował ich do zmontowania pokazu multimedialnego na murze i w oknach Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 6 pod okiem  artysty p. Sylwestra Łuczaka. Finaliści nauczyli się tworzenia slajdów z zapisem rysunku graffiti. Opanowali sztukę stosowania wizualizacji na murze z zastosowanie czułych projektorów i diaskopów. W przerwie warsztatu wykonali obrazy w stylu graffiti na płytach ustawionych na terenie MOS-u. Obrazy i napisy wykonane sprejami i mazakami nie zawierały wulgaryzmów, a także prezentowały wysoki poziom graficzny/malarski.         

 

Jury w składzie Sylwester Łuczak (animator technik wizualizacyjnych); Rafał Koc (instruktor graffiti), Renata Kęsik (nauczyciel sztuki) przyznało:

 

I m-ce  Patrykowi Tobjaszowi  (Gim. 64 im. M. Kozłowskiego)

 

II m-ce Jakubowi Chyba (Gim. W zielonce)

 

III m-ce ex aequo Kamili Kani i Damianowi Podolskiemu (Gim. 64 im. M. Kozłowskiego)   

 

Wyróżnienie Weronice Kurzyńskiej (MOW Strażacka)

 

Wyróżnienie Rafałowi Korycińskiemu i Karolowi Furmaniakowi (Gim. Zielonka)

Pokaz multimedialny i wystawa prac uczestników spotkała się z dużym zainteresowaniem i aplauzem. Młodzież i dorośli odbiorcy doświadczyli prezentacji graffiti w sposób nie raniący ludzkich uczuć, bez niszczenia publicznego muru i łamania prawa.

 

Finaliści zostali oficjalnie zaproszeni do pokrycia muru Schroniska dla psów w Milanówku rysunkami i napisami graffiti na początku czerwca (termin ustalony z dyrekcją schroniska). Uczestnicy utrwalili sobie akceptowaną społecznie postawę jako alternatywny sposób spędzania czasu wolnego, a oglądający uczniowie zapowiedzieli chęć uczestnictwa w następnej edycji konkursu. 

 

{gallery}graf17{/gallery}

   

   

   

   

   

   

   

 

   

Liczba odwiedzin  

0734366
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
277
2003
4088
6353
18716
24908
734366

Przewidywana dziś liczba odwiedzin
792


Twój adres IP:54.163.53.153
   
© Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii nr 6 w Warszawie