Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

 

W dniu 30 maja odbyły się warsztaty będące częścią projektu „Pasieka Edukacyjna”.

„Pasieka Edukacyjna” jest projektem Stowarzyszenia Przyjaciół S.O.S., istniejącym od 2013 roku, adresowanym do wszystkich osób zainteresowanych pszczelarstwem i stylem życia RAW. RAW jest potocznie nazywany Surowa Dieta lub Surowy styl życia czyli naturalne życie z naturalnymi wyborami, żywe jedzenie i żywe zwierzęta na Ziemi, życie wolne od chorób i starości a świat oparty na miłości i empatii.

Stowarzyszenie wspiera zainteresowanych założeniem własnej pasieki. Podczas warsztatów został zaprezentowany  pokazowy ul  i  żyjące w nim owady. W bardzo dostępny sposób zostały przekazane informacje na temat  ich życia, hierarchii w rodzinie,  rozmnażania, pracowitości a przede wszystkim znaczenia dla życia i zdrowia  człowieka.

   

 

 

 

 

Młodzież miała możliwość degustacji różnych miodów jak i wykonania własnoręcznie  świec. Miała okazję dowiedzieć się, że pszczoły to nie tylko miód - co 3 łyżka naszego codziennego jedzenia zależy od aktywności owadów zapylających! Dzięki trzmielom, pszczołom, motylom, osom i innym maleńkim zwierzętom codziennie cieszymy się pomidorami, cukinią, jabłkami, orzechami, czy ziołami…

 

Wychowankowie obejrzeli stroje ochronne pszczelarzy i  poznali metody  pielęgnacji uli  i  postępowania z ich mieszkańcami

 

 

{gallery}pszczoly17{/gallery}

   

   

   

   

   

   

   

 

   

Liczba odwiedzin  

0734364
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
275
2003
4086
6353
18714
24908
734364

Przewidywana dziś liczba odwiedzin
792


Twój adres IP:54.163.53.153
   
© Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii nr 6 w Warszawie