Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

W dniach 9-10 czerwca dwóch naszych uczniów uczestniczyło w Ogólnopolskiej Pielgrzymce OHP na Jasną Górę.

W tym roku miała ona wymiar szczególny, ponieważ odbywała się w 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i 100. rocznicę objawień fatimskich. Doniosłość tych wydarzeń podkreślało hasło pielgrzymki „Z Maryją głosimy Dobrą Nowinę o Chrystusie”. Zgodnie z programem, pielgrzymka rozpoczęła się w Archikatedrze Częstochowskiej od nabożeństwa pokutnego i spowiedzi świętej. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Świętego Jana Pawła II, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty. Tradycją corocznego pielgrzymowania jest przejście Alejami Najświętszej Marii Panny na Jasną Górę, gdzie w Bazylice Jasnogórskiej odprawiona została uroczysta msza święta, koncelebrowana przez księdza prałata Jarosława Srokę. W jej trakcie delegacje młodzieży złożyły duchowe dary dla Maryi, pragnąc w ten sposób podkreślić swoją wiarę i oddanie dla Niej. Każdy przybywający na Jasną Górę dziękuje Jasnogórskiej Pani za opiekę podczas całorocznej pracy i prosił o łaski potrzebne w codziennym życiu.

  

Po zakończeniu uroczystości pielgrzymi udali się do Złotego Potoku, gdzie odbyły się prezentacje artystyczne. Zwieńczeniem duchowych przeżyć było uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim. Młodzież wysłuchała też koncertów zespołów MISIO i „Rymcerze”.

 

 

 

   

   

   

   

   

   

   

 

   

Liczba odwiedzin  

0706184
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
531
495
3645
6215
15442
31291
706184

Przewidywana dziś liczba odwiedzin
600


Twój adres IP:54.82.57.154
   
© Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii nr 6 w Warszawie