Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Grupa cyrkowa CIRCUS

 

Grupę w 1998 roku założyła i do dziś prowadzi Pani Anna Adamczyk – absolwentka  AWF w Warszawie, wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii Nr 6, instruktor cyrku dziecięcego, trener II stopnia PSPiA KLANZA.

Członkowie grupy  Circus to głównie wychowankowie i absolwenci MOS Nr 6 oraz zaprzyjaźnionego Ośrodka przy Rynku Nowego Miasta w wieku od 13 do 23 lat. Grupa liczy aktualnie około 25 członków a przewinęło się przez nią ponad 250 młodych ludzi. Jest jedną z najstarszych tego rodzaju grup w kraju.

Cyrk jest bardzo atrakcyjną formą ze względu na bogactwo technik. Jest tu akrobatyka, żonglerka: piłkami, obręczami, chustkami, maczugami,  diabolo, wirujące talerze, kije, kiwido, devil- stick, ekwilibrystyka: rola - bola, kula i wesoła klaunada. W naszym programie jest też  jazda na monocyklu, chodzenie na szczudłach i snack linie.

Występy grupy zachwycają dzieci, młodzież i dorosłych. Oprócz pokazów  młodzi cyrkowcy  z Brożka wprowadzają swoich widzów w tajniki tej sztuki.

Grupa ma na swoim koncie liczne prezentacje artystyczne, warsztaty w kraju i zagranicą.

Można nas było spotkać na licznych festynach, imprezach plenerowych i występach między innymi w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, na Polu Mokotowskim w czasie obchodów Dnia Dziecka i Dnia Ziemi, na imprezach organizowanych przez Kluby Osiedlowe i Domy Kultury na Ochocie, Gocławiu, Bemowie, Pradze, Mokotowie, Śródmieściu, Ząbkach, Wiązownej czy Lublinie. Odwiedzaliśmy dzieci leżące w warszawskich szpitalach przy ul. Szaserów i Litewskiej oraz w Łodzi, bawiliśmy się także z dziećmi przebywającymi na oddziale psychiatrycznym. Dzieci leżące w szpitalu choć na chwilę zapomniały o chorobach, a artyści poczuli co znaczy "dawać siebie innym".

Grupa cyrkowa współpracuje z wolskimi przedszkolami - zabawa z maluchami, średniakami i starszakami to nie lada wyzwanie i ciężkie, odpowiedzialne zadanie. Od kilku lat cyrkowcy z Brożka biorą czynny udział w Ulicy Integracyjnej przy ul. Deotymy gdzie występują na scenie oraz prowadzą animacje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Grupa CIRCUS w 2005r. otrzymała wyróżnienie od Kapituły Medalu Integracji za działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Od 2003r. bierzemy udział w Ogólnopolskich Dziecięcych Spotkaniach Cyrkowych w Brodnicy i Nowym Mieście Lubawskim. Tam poznajemy innych młodych ludzi, tak jak my zafascynowanych sztuką cyrkową, uczymy się nawzajem i wieńczymy to wspólnym występem. Organizowaliśmy też zabawy i występy dla dzieci w Pałacu Młodzieży w Warszawie. Kilkakrotnie przeprowadzaliśmy warsztaty z dziedziny pedagogiki cyrku dla studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej. Występowaliśmy na Forum Edukacyjnym oraz prowadziliśmy warsztaty dla nauczycieli - co było dla nas nie lada przeżycie.

Współpracujemy z licznymi instytucjami i organizacjami między innymi z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Stowarzyszeniem Promocji Kultury Polskiej im. F. Ryxa, Katolickim Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży, Stowarzyszeniem Grupa Przedsięwzięć Teatralno Medialnych, Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA”, z  Warszawskim Oddziałem Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.

Braliśmy udział w licznych projektach realizowanych na terenie m.st. Warszawy na rzecz mieszkańców.

W 2008 roku z okazji Dnia Dziecka występowaliśmy na Polu Mokotowskim w przedstawieniu \\\\\\\"Wars i Sawa\\\\\\\".

Braliśmy czynny udział w  projekcie Karawana Europa na terenie województwa Mazowieckiego.

Grupa gościła w programie telewizyjnym „Kawa czy herbata”, również występowaliśmy u Rzecznika Praw Dziecka oraz w Lublinie na Europejskiej Konwencji  Żonglerskiej  w 2012r.

Młodzież z grupy cyrkowej CIRCUS dwukrotnie brała udział w dwutygodniowych warsztatach cyrkowych w Ciechanowie, dziesięć razy uczestniczyliśmy w Rostoku w Niemczech w międzynarodowym projekcie pt. "Cyrk Fantazja" oraz w Drubberholz i  Kienitz.

Pięciokrotnie w czasie wakacji w naszym ośrodku gościliśmy młodzież z Niemiec. Daliśmy wspólne występy w Warszawie, Konstancinie, Pionkach, Zwoleniu, Ostrowi Mazowieckiej, Łochowie, Lublinie, Wyśmierzycach, Łyse, Lelowie oraz Białobrzegach k/Radomia.

W 2007 r. gościliśmy zaprzyjaźnioną grupę cyrkową z Ukrainy.

Nową formą cyrkowa jest pedagogika cyrku. Polega ona na prowadzeniu warsztatów i uczeniu dzieci i młodzieży różnych zabaw i umiejętności cyrkowych. Żonglowanie jest jedną z metod poprawy koncentracji i koordynacji ruchu, a co za tym idzie wyników w nauce. Poza tym nabywanie umiejętności sprawnościowych podnosi poziom samozadowolenia, samorealizacji i pewności siebie wśród dzieci zagubionych, nieśmiałych lub w różny sposób zaniedbanych. Pedagogika cyrku jest jedną z rodzajów pedagogiki zabawy, czyli uczenia i rozwijania umiejętności wśród dzieci i młodzieży poprzez zabawę. Jest to popularny sposób edukacji na Zachodzie Europy. W Polsce ta forma pedagogiki jest prawie nieznana a w naszym ośrodku mamy możliwość jej rozwijania.

 

Wszystkich chętnych wychowanków MOS Nr 6 zapraszamy na zajęcia we wtorki o 19.00 

 {gallery}Cyrk_wszystko{/gallery}

 

 

 

   

   

   

   

   

   

   

 

   

Liczba odwiedzin  

0734310
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkich
221
2003
4032
6353
18660
24908
734310

Przewidywana dziś liczba odwiedzin
648


Twój adres IP:54.163.53.153
   
© Młodziezowy Ośrodek Socjoterapii nr 6 w Warszawie