Patriotyczny projekt pt. „Sensacje XVIII w. – rekonstrukcja  uchwalenia Komstytucjii 3 maja 1791roku” (forma performance) z okazji  święta państwowego zaprezantowany przez uczniów Gimnazjum nr 64.

W niesamowitych kreacjach wystąpil: Piotr Chylarecki,Bartek Sikora, Barteek Srebrzyński, Mateusz Grzelak, Piotr Żukowski, Małgorzata Jaworska, Arkadiusz Kwiatkowski , Marek Nagrabski, Paulina Samborska Jacek Lewonowski, Artur Sadowski, Marta Nyszko, Maksymilian Tomczyk.

Patriotyczny projekt pt. „Sensacje XVIII w. – rekonstrukcja  uchwalenia Komstytucjii 3 maja 1791roku”(forma performance) z okazji  święta państwowego zaprezantowany przez uczniów Gimnazjum nr 64.

Uwagę widzów przykuły sceny spotkań carycy Katatrzyny II z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, rozmów o Polsce podczas obiadów czwartkowych oraz burzliwe obrady sejmów: rozbiorowego i Wielkiego.

Uroczystość zakończyła się testem z epoki stanisławowskiej. Kolejny raz bezkonkurencyjna okazała się klasa IIIa.

Wydarzenie (scenariusz, scenografia, reżyseria) przygotowane przez p.Michała Tetkowskiego i p. Renatę Kęsik  we współpracy z uczniami  zakończone wspólnym odśpiewaniem pieśni „Witaj majowa jutrzenko”

Twój adres IP:107.22.46.59