Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W maju 2014 roku rozpoczęła się część praktyczna projektu zgłoszonego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych p.t. „Świadome Macierzyństwo”. Warsztaty stanowią systemowe działania szkoły w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Ich celem jest uświadomienie konsekwencji wynikających z posiadania dziecka, ograniczenie przypadkowych ciąż wśród młodzieży zagrożonej niedostosowaniem społecznym, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Projekt zakłada poszerzenie wiedzy wychowanek MOS związanej z faktem posiadania dziecka i konsekwencji (głównie behawioralnych) wynikających z tej sytuacji, poprzez umożliwienie im całodobowej opieki nad lalką – symulatorem dziecka. Przypadkowe ciąże u dziewcząt zagrożonych niedostosowaniem społecznym są zjawiskiem, które ma wpływ zarówno na przyszłą matkę, jak i samo dziecko. Brak dojrzałości emocjonalnej, wczesne współżycie, sytuacja materialna rodziny – to typowe problemy małoletniej lub nieletniej matki.

W ramach zajęć poza nauką samych zachowań, dziewczęta miały też okazję uczestniczyć w praktycznych warsztatach opieki nad dzieckiem, przy współpracy z osobami specjalizującymi się w powyższej tematyce – położną z wieloletnim doświadczeniem.

{gallery}Swiadome_Macierzynstwo{/gallery}

Twój adres IP:54.163.53.153